Kalorikalkulaator

KALORIKALKULAATOR
Imperial
Metric
Basic Information
years
kg
cm
Activity Level
Your results:
Target calorie intake per day:
0

Kalorikalkulaator on mõeldud päevase vajaliku kalorihulga arvutamiseks. Selle kalorikalkulaatoriga saad arvutada nii kehakaalu hoidmiseks, langetamiseks kui ka kaalu tõstmiseks vajamineva kalorite hulga.

Umbes 60% – 70% sinu päevasest kalorivajadusest kulub eluspüsimisele ehk hingamisele, südame tööle, kehatemperatuuri hoidmisele jne. Kalorikalkulaator kasutab baasainevahetuse arvutamiseks sinu pikkust, vanust, kaalu ja sugu.

See kalorikalkulaator kasutab Mifflin-St Jeor’i valemit, mis on kõige uuem ja täpsem valem vajaliku kalorihulga arvestamiseks. Lahti kirjutatuna on see valem:

Meestel: (10 × kaal kilogrammides) + (6.25 × pikkus sentimeetrites) – (5 × vanus aastates) + 5.

Naistel: (10 × kaal kilogrammides) + (6.25 × pikkus sentimeetrites) – (5 × vanus aastates) – 161.

Liites baasainevahetusele kuluvatele kaloritele trennis ja seedimisele kuluvad kalorid, saame energia hulga, mis korvab sinu päevase kulutatud energia.

Antud kalorikalkulaator teeb elu lihtsamaks ja arvutab sulle kohe päevase vajaliku kalorite hulga. Kui tarbid sama palju kaloreid kui kulutad, siis kehakaal püsib. Veel lugemist Mifflin-St Jeor’i valemist.

Kui tahad kaalu tõsta või langetada, siis vali kalorikalkulaatoris vastav eesmärk ja oma aktiivsuse tase. Sinu lõplik vajalik kalorite hulk võib muidugi kalorikalkulaatori hinnangust veidi erineda, aga see on piisavalt täpne tulemus, mida aluseks võtta.

Kui soovid personaltreeningut või nõustamist, siis loe minu kohta lähemalt ja võta ühendust!

Loe lisaks kasulikke blogipostitusi:

Kuidas saada kaalust alla või Milline on parim toitumiskava?

Soeta õppevideotega treeningkava kiiresti ja lihtsalt minu e-poest.